07.02.2022 Yorumlar (1)

MMA Nedir?

KARMA DÖVÜŞ SANATLARI KISACA MMA OLARAK BİLİNİR, BİRÇOK DÖVÜŞ SPORUNUN TEKNİKLERİNİ İÇERİR. HER YAŞATAN SPORSEVERİN YAPABİLECEĞİ, YÜKSEK KALİTEDE BİR DÖVÜŞ SPORUDUR. MÜCADELE SPORLARI İÇİNDE EN YÜHSEK BÜYÜME TRENDİNE SAHİP, DÜNYA ÇAPINDA YAPILAN BÜYÜK ORGANİZASYONLAR SAYESİNDE, ÇOK BÜYÜK İZLEYİCİ KİTLESİ İLE BULUŞMAKTADIR. DÜNYACA ÜNLÜ ORGANİZASYONLAR UFC, ONE FC, ROAD FC, BELLATTOR’DA BİRÇOK ELİT SPORCUNUN MAÇLARINI İZLEME ŞANSINIZ VARDIR. BU ORGANİZASYONLARDA KENDİNE GÜVENEN PROFESYONEL DÖVÜŞCÜLER OLDUKÇA POPİLERDİRLER.

MMA, yüksek fiziki dayanıklılık gerektiren dolayısıyla yapılan her antrenmanla fiziki kapasite sınırlarını yukarı çeken bir spor dalıdır.

X-Angel Spor Merkezi

 MMA SPORU AĞIRLIKTA BOKS, MUAY THAİ, BJJ BRANŞLARINI İÇERMEKTEDİR. FARKLI BRANŞLARDADA DÖVÜŞEN SPORCULARI GÖRMEK MÜMKÜNDÜR. EN ÇOK ÇALIŞANIN VE EN İYİ OLANIN KAZANDIĞI MAÇLARIN SOSYAL MEDYEDADA GENİŞ TAKİPCİ KİTLELERİ VARDIR. MMA KÜLTÜRÜ DÜNYADA HIZLA BÜYÜMEKTE, ÜLKEMİZDE BU BÜYÜMEDE YERİNİ ALMAKTADIR. ÜLKEMİZDE MMA FEDERASYONU 2013 YILINDA ALİ ARIK VE EKİBİ TARAFINDAN KURULMUŞ, KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE EĞİTİM, SEMİNER VE MAÇLARLA FALİYETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİRLER. HER YIL DÜZENLİ YAPILAN FALİYETLERDE MMA SPORUNUN ÜLKEMİZDE TANINMASI VE GELİŞMESİ İÇİN YOĞUN ÇABA SARFETMEKTEDİRLER. YAPILAN ORGANİZASYONLAR SONUCU TÜRKİYE MMA TAKIMI KURULMUŞ OLUP BU SPORCULARLA HER YIL AVRUPA VE BALKAN MMA ORGANİZASYONLARINDA TÜRKİYE TEMSİL EDİLMEKTEDİR.

Fitness

Fitness

Fitness, zinde olmak, zinde kalmak ya da uğraşılan spora özgü fiziksel gereksinimleri sağlamak için vücudu fiziksel olarak hazırlamaktır.

Yorumlar

  • Orhan Abuşka
    Orhan Abuşka

    Süper bir yazı. Tebrikler.

Yorum Ekleyin

CAPTCHA
brand
brand
brand
brand
brand
brand
brand